Moji semenáči - My seedlings

Pěstování ibišků ze semínek a tedy i získávání nových barevných variet ibišků mě chytlo před třemi roky, kdy jsem začala nejprve prostřednictvím jedné dobré dušičky (kamarádky Petry) a záhy i s pomocí mého přítele získávat semínka na ebay z USA, později i z Austrálie, Tahiti a také Srí Lanky.

Semínek jsme vydražili hodně, ale začátku jsem neměla moc zvládnutou techniku výsevu, své vykonaly i žravé larvy smutnice, a později jsem i o hodně mladých rostlinek přišla z osobních důvodů a následné horší péče (stejně jako o první ibišky získané z USA pomocí kamarádky Dáši).

První semenáče. V popředí ibiškové z USA, vzadu abutilony, které přišly z Německa a měly být pochopitelně ibišky...

 

Nicméně z roku 2008 se mi podařilo uchovat 2 semenáče z USA, z roku 2009 1 z USA a 2 od kamarádky Dáši a z loňska už jich mám mnohem více. Jednak z mých vlastních výsevů, od Barryho Schluetera, od Richarda Johnsona z Tahiti a také od nového šlechtitele Weesinghe ze Srí Lanky.  

Navíc jsem loni od další ibiškové nadšenkyně Romany R. zakoupila čtyři půlroční semenáčky ze semínek hybridizera Richarda Johnsona, z nichž jeden brzy pokvete. Je se tedy na co těšit...

 Loni jsem se věnovala produkci vlastních semínek docela intenzivně. Tohle je můj rekordman - z jednoho semeníku 29 semínek (Barbie x Rosalind). Semínka už asi moc kupovat nebudu, těším se, že už by se mi mohlo dařit sprášit předem vybrané druhy.

 

První květ semenáče Banana Parfait x Black Jack pukl. Jaký asi bude?

Tak tohle by mohl být český rekordman v rychlosti vykvetení (cca 12 - 13 měsíců po výsevu). Na křížence Tahitian Lavender Storm x Night Runner se moc těším...

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode