OBECNÉ INFORMACE K NABÍDCE SEMEN

Ze svých přebytků nabízím VŽDY POUZE čerstvá semínka, TEDY sklizená v POSLEDNÍCH DVOU MĚSÍCÍCH. Cena jednoho semínka je 40 Kč nebo 50 Kč (2 EURA Nebo 2,5 EURA. Vždy přidávám jako poděkování nějaké kusy navíc. Semínka zasílám pečlivě zabalena v doporučeném dopise a bublinkovém obalu. Zasílám též na Slovensko  a do Evropy (doporučený dopis 5 euro). Minimální objednávka je 3 kusy semínek, doporučené poštovné a balné je 55 Kč.

Pište do objednávky, prosím, vaši kompletní adresu!!! Objednávky přijímám jen na email: fasticka@seznam.cz a Vyřizuji je podle pořadí došlých emailů.


Na vyžádání mohu zaslat také postup, jak zacházet se semínky a mladými semenáčky - začátečníkům vřele doporučuji, mohou tak předejít zklamání a neúspěchu. Pěstování ze semen není složité, ale vyžaduje dodržet několik důležitých skutečností.

Důležité je také vědět, že velikost a barva květu semenáče je vždy překvapením, nikdy nebude totožná s některým z rodiců. Semenáče v našich podmínkách nejčastěji vykvetou ve stáří 1,5 až 3 roky. V případě, že budete chtít později semenáč registrovat na mezinárodní ibiškové společnosti IHS, musím být uvedena jako hybridizer.

V posledních letech se v USA podařilo vyšlechtit několik kultivarů ibišků, kteří mají velmi zajímavé vykrajované listy. Také jich mám několik ve sbírce a nabízím i jejich semínka.
Proto zájemcům, kteří by si chtěli vypěstovat ibišek s těmito neobvyklými listy, doporučuji křížení s Creme de Cacao, Glit´zn´ Glitter, Gypsys´s Soul, Midnight Tryst a Luk´s Dark Inferno, kteří dávají až 70 % takového potomstva. Křížení, kde je předpoklad semenáčků s vyjrajovanými listy, jsou uvedena kurzivou. Na snímku je ukázka mých mladých semenáčů s vykrajovanými listy. 
 
Semínek není od každého druhu dost a během chvilky se mohou vyprodat, takže po zaslání vašeho požadavku na email fasticka@seznam.cz vám nejprve vaši objednávku potvrdím a následně semínka zarezervuji. Přeji hodně štěstí a co nejkrásnější květy :-) 

 

 

 
 

 


 

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode